dr
Karina Fułek
Jestem lekarką, specjalistką w dziedzinie psychiatrii dorosłych, psychoterapeutką w trakcie certyfikacji i seksuolożką w trakcie szkolenia. Z pacjentami w kryzysach psychicznych pracuję od ponad dziesięciu lat.
Wykształcenie i doświadczenie
Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracowałam w ośrodkach klinicznych, oddziałach całodobowych, dziennych i poradniach zdrowia psychicznego w Klinice Psychiatrii CMUJ w Krakowie, w Szpitalu Tworkowskim, w Szpitalu Nowowiejskim i Szpitalu Bielańskim w Warszawie.
Obecnie pracuję w Zespole Leczenia Środowiskowego Szpitala Bielańskiego w Warszawie oraz w ramach Centrum Diagnostyczno-Leczniczyego dr n.med. Kajetany Foryciarz. Ponadto przyjmuję pacjentów we własnym gabinecie, który mieści się na warszawskim Żoliborzu.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem m.in. zaburzeń afektywnych, lękowych i psychotycznych u dorosłych i młodzieży od 16 r.ż., a ponadto diagnostyką i leczeniem ADHD u dorosłych.
Psychoterapeutycznie szkoliłam się podczas 5-letniego kursu w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin “Na Szlaku" pod naukowym kierownictwem prof. B. de Barbaro. Pracuję z dorosłymi pacjentami indywidualnie w nurcie psychodynamicznym oraz z parami i rodzinami w nurcie systemowym. W pracy z osobami LGBTQA+ (zarówno indywidulanej jak i terapii par) stosuję się do najnowszych wytycznych i standardów postępowania. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.
Aktualnie kończę szkolenie z zakresu psychoterapii zaburzeń seksualnych w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin "Na Szlaku". Konsultuję seksuologicznie i pracuję z dorosłymi osobami z problemami seksualnymi w ramach własnej praktyki zawodowej.
Choć nie łączę roli psychoterapeuty i psychiatry w odniesieniu do danego pacjenta, obie te orientacje umożliwiają mi szersze spojrzenie na jego problematykę, jak i odpowiednie wyważenie farmakologicznych i niefarmakologicznych metod leczenia.
Ważną częścią mojej ścieżki zawodowej jest także działalność naukowa i dydaktyczna. Pełniłam funkcję asystentki w Zakładzie Zaburzeń Afektywnych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczyłam także studentów medycyny Uniwersystetu Warszawskiego, studentów anglojęzycznych oraz prowadziłam zajęcia dla studentów psychologii SWPS. Byłam członkinią zespołu redakcyjnego Medycyny Praktycznej “Psychiatrii”.