top of page

dr 
Karina Fułek

Jestem lekarką, specjalistką w dziedzinie psychiatrii dorosłych, psychoterapeutką w trakcie certyfikacji i seksuolożką w trakcie szkolenia. Z pacjentami w kryzysach psychicznych pracuję od ponad dziesięciu lat.

Wykształcenie i doświadczenie

Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracowałam w ośrodkach klinicznych, oddziałach całodobowych, dziennych i poradniach zdrowia psychicznego w Klinice Psychiatrii CMUJ w Krakowie, w Szpitalu Tworkowskim, w Szpitalu Nowowiejskim i Szpitalu Bielańskim w Warszawie.
Obecnie pracuję w Zespole Leczenia Środowiskowego Szpitala Bielańskiego w Warszawie oraz w ramach Centrum Diagnostyczno-Leczniczyego dr n.med. Kajetany Foryciarz. Ponadto przyjmuję pacjentów we własnym gabinecie, który mieści się na warszawskim Żoliborzu.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem m.in. zaburzeń afektywnych, lękowych i psychotycznych u dorosłych i młodzieży od 16 r.ż., a ponadto diagnostyką i leczeniem ADHD u dorosłych. ­­­­
Psychoterapeutycznie szkoliłam się podczas 5-letniego kursu w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin “Na Szlaku" pod naukowym kierownictwem prof. B. de Barbaro. Pracuję z dorosłymi pacjentami indywidualnie w nurcie psychodynamicznym oraz z parami i rodzinami w nurcie systemowym. W pracy z osobami LGBTQA+ (zarówno indywidulanej jak i terapii par) stosuję się do najnowszych wytycznych i standardów postępowania. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.
Aktualnie kończę szkolenie z zakresu psychoterapii zaburzeń seksualnych w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin "Na Szlaku". Konsultuję seksuologicznie i pracuję z dorosłymi osobami z problemami seksualnymi w ramach własnej praktyki zawodowej.
Choć nie łączę roli psychoterapeuty i psychiatry w odniesieniu do danego pacjenta, obie te orientacje umożliwiają mi szersze spojrzenie na jego problematykę, jak i odpowiednie wyważenie farmakologicznych i niefarmakologicznych metod leczenia.
Ważną częścią mojej ścieżki zawodowej jest także działalność naukowa i dydaktyczna. Pełniłam funkcję asystentki w Zakładzie Zaburzeń Afektywnych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczyłam także studentów medycyny Uniwersystetu Warszawskiego, studentów anglojęzycznych oraz prowadziłam zajęcia dla studentów psychologii SWPS. Byłam członkinią zespołu redakcyjnego Medycyny Praktycznej “Psychiatrii”.

bottom of page